Wsparcie w języku polskim | Peeps | HIE Awareness & Support

Wsparcie w języku polskim

13
Apr

Wsparcie w języku polskim

Peeps to jedyna organizacja charytatywna w Wielkiej Brytanii zajmująca się wspieraniem osób dotkniętych przez HIE. HIE to skrót od angielskiego określenia „hypoxic-ischemic encephalopathy”, które oznacza encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną. Jest to brak dopływu tlenu do mózgu, który może powodować uszkodzenia. Założycielami Peeps (w 2018 roku) byli Sarah i Steve. Inspiracją dla nazwy była pieszczotliwa nazwa nadana ich córce przez przyjaciół, „Heidi-Peeps”.

Oto, jak Sarah opisuje, w krótkich słowach, powody założenia Peeps:
Z HIE zetknęliśmy się, gdy w 2015 roku urodziła się nasza córka. Chwilę po narodzinach niespodziewanie przestała oddychać i tak zaczęła się nasza neonatalna podróż. Żadne z nas nie słyszało wcześniej o HIE. Nie cierpiał na tę chorobę nikt z krewnych ani przyjaciół. Powiedzmy sobie szczerze, to był przerażający okres. Poszukałam informacji o HIE w Google (rzecz jasna, wbrew poradom wszystkich pielęgniarek). Na szczęście znalazłam grupę dla rodzin na Facebooku. Bez niej wciąż czulibyśmy się zagubieni! Zapragnęliśmy trochę zmienić tę sytuację, aby móc trafić z informacjami o HIE do rodzin już w pierwszych dniach po diagnozie i dać im odczuć, że nie są sami”.

Każda podróż HIE będzie inna. Czasem zauważa się podobieństwa, czasem świętuje małe zwycięstwa; jest też dużo niepewności i zmartwień. Z aplikacji Peeps można korzystać, kiedy tylko się jej potrzebuje: dziś, za tydzień lub za kilka miesięcy.
Więcej informacji publikujemy w naszej witrynie internetowej: www.peeps-hie.org
Jeśli pomocne byłoby posiadanie informacji w języku innym niż angielski, prosimy o skontaktowanie się z nami, a dołożymy starań, aby pomóc.

Peeps Updates

For updates, stories, volunteering opportunities and more please sign up to our newsletter.


By registering you agree to our privacy policy and terms of use.


Peeps on Twitter

‘We need to care for the carers.’ Looking after yourself isn’t a luxury - it’s a necessity.

I share advice, tips and strategies from other parent carers, based on their lived experience, as well as research and psychology.

Available here: https://t.co/TZhKUbN4lL

#parentcarer https://t.co/bL1pij2VfH

64 MPs have agreed to hear directly from parent carers at our Friday parliamentary event on the impact of the pandemic. As parents are busy preparing their speeches, can you retweet this and get more MPs to come and support the campaign?

Invite your MP: https://t.co/g4xLIKUqV7

Twitter icon View more